Hakkımda

İş hayatına dijital uydu alıcıları üretimi yapan Neta Elektronik A.Ş.’de Elektronik Mühendisi olarak başlayan Okan Tübek; kablosuz ADSL modem üretimi yapan Airties Kablosuz İletişim A.Ş. firmasında Arge Mühendisi; Directcomm firmasında Veri Analisti, İş ve Veri Hizmetleri Yöneticisi, Yazılım ve Analiz Hizmetleri Direktörü olarak çalışmıştır. T.C. Maltepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmış olan Okan Tübek; şu anda yazılım, tasarım, etkinlik uygulamaları, interaktif uygulamalar ve pazarlama danışmanlığı ve eğitim alanlarında hizmet veren İnteraktif Grup firmasının kurucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir. İnteraktif Grup kapsamında, Trustdata, interasate – İnteraktif Satış Teknolojileri, İnteraktif Bilgi Teknolojileri, İlke Müzik Sanat Okulu, İlke Çocuk Tiyatrosu, Enteresan Akademi, Kids Innovation&Art, Enteresan Şeyler, Süperkod, pCRM, Muzikilan.com, biDolsa, PlakaMesaj markaları ile hizmet vermekle birlikte ve bu markalar dışında bir çok marka ve patent sahibidir.

İlaç, Sağlık, Eğlence, Otomotiv, Lojistik, Giyim, Gıda, Eğitim gibi çeşitli sektörlere hizmet üreten Okan Tübek; veri madenciliği çalışmaları, veritabanına dayalı pazarlama stratejileri, müşteri ilişkileri yönetimi ve sadakat uygulamaları geliştirme, web/pc/mobil tabanlı yazılım geliştirme, donanım geliştirme, CRM ve otomasyon sistemleri, interaktif mobil, oyun, sosyal medya ve etkinlik pazarlama uygulamaları kurgulama ve geliştirme konularında çözümler sağlamaktadır.

Okan Tübek, çift anadal programı dahilinde İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği derecesi ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme lisans üstü programı Kobi Yönetimi uzmanlığı derecesi almıştır. Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünde eğitim almaya devam etmektedir. Okan Tübek, aynı zamanda Türkiye Bilişim Derneği, Bayrampaşa Rotary Kulübü Derneği, Anadolu Genç Girişimciler Derneği, IEEE, Genç Profesyoneller organizasyonu üyesidir.