Yaşam Koçluğu

Koçluk danışmanlık, mentörlük gibi değildir. Akıl vermez, yönlendirmez. Soruların gücü ile sizin içinizdeki potansiyelin ortaya çıkmasını sağlar. Koçunuz size sadece gündeme getirdiğiniz bir konu ile ilgili uygun soruları sorar ve yepyeni farkındalıklar, keşfetmeler başlamış olur.

Bu soruları çoğu zaman kendimize soramayız ya da sabotör iç sesimiz bu fırsatı vermez. Çözümler aslında çok yakımızdadır, içimizde. Koçluk seanslarında görüşmeler, gizlilik, açıklık, güven, saygı, eşitlik, önyargısızlık esasına göre yapılır. Herkes eşittir, kimsenin üstünlüğü yoktur. Yargısızca dinler ve soru sorarız. Çünkü herkesin doyumu, beklentileri kendine göredir.

Aile ilişkileri, iş hayatı ilişkileri, kişisel olarak aşmak istediğiniz konular, kariyer hayatınızı planlamak ve benzeri hayatınıza katmak istediğiniz, ileri doğru ilerlemek istediğiniz tüm konulara koçluk hizmeti aracılığı ile kendi içsel gücünüzle katkı yapabilirsiniz.

Başkalarına farkındalıklarını ve sorumluluklarını oluşturma ve sonuç olarak kendilerine inanma konusunda yardım etmek, gelecekteki kendi liderlik kapasitelerinin temel taşlarını döşemek için koçluk önemli bir göreve sahip.

Yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, kariyer koçluğu konusunda hizmet almak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medyada takip etmek için: